Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

Poistenie do hôr

Poistenie nákladov na zásah HZS
poistenie do hôr cez SMS

Poistenie platí na území Slovenskej republiky v horských oblastiach, v ktorých pôsobí Horská záchranná služba, tj. v Belianskych, Vysokých, Nízkych a Západných Tatrách, vo Veľkej a Malej Fatre, v Stredných Beskydoch, Slovenskom raji a v Pieninách. Zásah záchranárov z HZS v ťažko dostupných oblastiach býva často náročný a finančne nákladný. Horské SMS poistenie preto kryje nevyhnutné náklady spojené s vyhľadávaním osôb v horskom teréne, s vyslobodzovaním a pozemnou či leteckou prepravou zraneného do nemocnice, v prípade tragickej smrti aj prepravu (zvoz) telesných pozostatkov z hôr až do výšky 10.000 eur (301.260 SKK).

Typ TURISTA – ak sa do slovenských hôr chystáte ako bežný, rekreačný turista, ktorý sa pohybuje v chodeckom teréne alebo len po značkovaných chodníkoch, za 1 deň poistenia zaplatíte 0,50 EUR (15,06 SKK).

Typ ŠPORT – v prípade, že plánujete pohyb aj mimo značkovaných chodníkov, v horolezeckom teréne do I. stupňa obtiažnosti alebo prevádzkovanie zimných športov aj mimo vyznačených lyžiarskych tratí (s výnimkou skialpinizmu), odporúčame horské poistenie typu šport, ktoré stojí len 1 EUR (30,13 SKK) denne.  

Cenník SMS poistenia

Poistiť sa cez SMS je jednoduché a zaberie vám len chvíľku. Dôležité je uviesť vaše meno,  priezvisko,  rodné číslo,  dátum odkedy dokedy chcete byť poistený a zvoliť si  typ poistenia, ktorý potrebujete (cestovné – turista (A) alebo šport (B), horské – turista (C) alebo šport (D)). Musíte však presne dodržať tvar SMSky, ktorú pošlete na číslo 6655:
 Meno_Priezvisko_RČbezLomky_ddmmrrrr_ddmmrrrr_TypPoistenia

Cena spätnej SMS je spoplatnená podľa aktuálneho cenníka mobilných operátorov !

Napríklad: slečna Kunikunda  Fiťfiriťová,  ktorá má rodné číslo 3953275321 sa rozhodla prihlásiť na výlet do Slovenského raja organizovaný KST Tempo Hliník nad Hronom dňa 29.01.2011.

V raji plánuje zostať jeden deň. Teší sa, že si s kamarátmi prejde Sokoliu dolinu po turisticky značenom chodníku. Zvolí si teda poistenie  nákladov na zásah horskej služby pre turistu, ktoré má symbol C.

1. Na display svojho mobilného telefónu napíše aktivačnú správu v tomto tvare:
Kunikunda  Fiťfiriťová 3953275321 29012011 29012011 C
Správu odošle na číslo 6655.


Po tejto aktivačnej správe jej dorazia do mobilu dve verifikačné SMS od Union poisťovne: prvá správa ju vyzve na potvrdenie správnosti údajov poslaním rodného čísla na číslo 6655, druhá správa upozorní na potrebu oboznámenia sa s poistnými podmienkami.

2. Slečna  súhlasí s poistnými podmienkami a poslaním SMS s jej rodným číslom v tvare 3953275321 potvrdzuje zadaný rozsah poistenia zo svojej prvej správy.
Union poisťovňa následne posiela posledné dve textové správy: v prvej SMS potvrdí správnosť údajov a uzatvorenie poistnej zmluvy, informuje o výške poistného a posiela číslo poistnej zmluvy. Druhá správa od Unionu obsahuje odvolanie sa na poistné podmienky a uvádza kontakt na našu asistenčnú službu EuroCross, ktorá je klientom k dispozícii non stop.


Kunikunda si v tejto chvíli úspešne uzatvorila poistenie, ktoré ju stálo 0,50 eura , a môže využiť čas pred odchodom na nákup impregnačného spreja na svoje turistické topánky.

Neviete si zapamätať presný tvar aktivačnej SMS správy?
Nevadí! Stačí, ak pošlete prázdnu SMSku na číslo 6655 a Union poisťovňa vám obratom pošle všetky potrebné informácie o tom, ako môžete SMS poistenie uzatvoriť!

Poistenie je možné uzatvoriť aj online:   https://www.union.sk/poistenie-nakladov-na-zasah-hzs.html

TOPlist